DAAN DE KONING BLIJFT TRAINER/COACH VAN DE VROUWEN VAN HELLAS

DAAN DE KONING BLIJFT TRAINER/COACH VAN DE VROUWEN VAN HELLAS

PIEKE VAN INGEN EN PAULIEN BARENDRECHT KEREN TERUG OP HET OUDE NEST

De vrouwen van Bidfood/Hellas staan ook komend seizoen onder leiding van trainer/coach Daan de Koning. Samen met de eerste teamspelers Thierry van Zundert en Olivier Beltman neemt hij opnieuw de technische leiding op zich. De Haagse club krijgt versterking van Pieke van Ingen en Paulien Barendrecht die beiden terugkeren op het oude nest.

De Koning over zijn beslissing om door te gaan: ,,Ik heb veel plezier in het werken met deze groep en zie dat de speelsters stapjes maken in hun ontwikkeling. Ook denk ik, dat er nog meer inzit dan we er tot nu toe hebben uitgekregen. Het is enthousiaste groep die laat zien graag te willen. Altijd hard trainen, maar dit wel in combinatie met gezelligheid na de training en de wedstrijd.”

,,De kracht van het team ligt in een solide dekking”, vindt De Koning. ,,Veel tegenstanders kunnen we het daarmee lastig maken. Waar we ons in moeten ontwikkelen, is de stabiliteit. In een wedstrijd hebben we pieken en dalen en regelmatig komt er na de rust een dipje waardoor we het onszelf erg moeilijk maken.”

Afgelopen seizoen eindigde Hellas op een gedeelde zesde plaats in de tweede divisie. ,,Ons doel is”, stelt De Koning, ,,om komend jaar deze plaats te verbeteren en de top-5 te halen als realistisch doel. Voor nu willen we vooral doorbouwen aan dit team zodat we op termijn terug kunnen keren in de eerste divisie. De eredivisie is nog even ver weg, maar dat is natuurlijk wél het niveau waar Hellas uiteindelijk weer hoort te spelen.”

PIEKE VAN INGEN

Hellas krijgt versterking van Pieke van Ingen. De 20-jarige derdejaars student European Studies aan de Haagse Hogeschool kwam vorig seizoen nog uit voor VELO.

,,Na de zomer heb ik tussen september en februari vijf maanden aan de Leipzig Universität in Duitsland gestudeerd”, verklaart Van Ingen haar tijdelijke afwezigheid op het handbalveld.

,,Na terugkomst uit Leipzig en na bijna een jaar niet gehandbald te hebben, begon het toch weer te kriebelen. Ik ben gaan meetrainen bij Hellas en dat voelde voor mij als thuiskomen. Ik ben daar op mijn vierde jaar begonnen en heb er tot mijn twaalfde gespeeld. Daarna nog een paar seizoenen bij Quintus voordat ik naar VELO overstapte. Ik ken veel meiden bij Hellas, dus het voelde meteen vertrouwd.”

Pieke van Ingen kent trainer Daan de Koning al vanaf haar tiende jaar van de Handbalschool Haaglanden. ,,Dat we elkaar nu weer tegenkomen, vind ik erg leuk. Ik heb inmiddels al gemerkt, dat ik nog steeds veel van hem kan leren. Verder hoop ik mezelf als handbalster te kunnen ontwikkelen om samen met dames 1 stappen te zetten. Hopelijk kunnen we dan volgend seizoen boven in de tweede divisie meedraaien. En wie weet wat de toekomst verder nog brengt.”

PAULIEN BARENDRECHT

Ook Paulien Barendrecht (30) is na haar periode bij Quintus weer teruggekeerd bij Hellas,

,,Maar”, zegt ze, ,,de toekomst is nog niet helemaal zeker, omdat ik begin deze maand voor de tweede keer aan mijn knie ben geopereerd. Twee jaar geleden heb ik mijn voorste kruisband afgescheurd toen ik nog bij Quintus speelde. Daarna ben ik gestopt.”

,,De afgelopen zomer heb ik bij Hellas meegetraind”, legt de opbouwspeelster haar beslissing uit. ,,Ik miste de gezelligheid van het betrokken zijn bij een team en heb veel vrienden bij Hellas. Dames 1 is een leergierige groep die er met elkaar voor wil gaan.”

Als verbeterpunt ziet Barendrecht vooral ,,dat we moeten leren om consistenter te spelen. Dan kunnen we met dit team mooie stappen zetten. Persoonlijk hoop ik vooral lekker een balletje te kunnen gooien en te kunnen genieten van het weer kunnen handballen. Als mijn revalidatie nu goed verloopt, hoop ik eindelijk weer optimaal te kunnen meedoen.”

AD SPORT/PETER LOTMAN    

Nieuwe sponsor: Boerderij Dichtbij!
Dames sluiten het seizoen positief af